Yüksek hareket kabiliyetli mobil konveyörler (Patent onaylı)

Paketlenmiş veya çuvallanmış ürünlerin depolanması, istiflenmesi veya yükleme boşaltma işlemlerinde bu ürünlerin transfer edilmesi ile ilgili işlemlerin çok daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Makinenin giriş ve çıkış konveyörlerinin bağımsız çalışması ve uç konveyörün makara ve halat sistemi sayesinde paralelliğini her durumda koruması yükleme ve boşaltma işlemlerinde rahat çalışmaya yönelik esneklik sunmaktadır. Halat sistemi çok uzun süreli çalışmalarda dahi hassasiyetini yitirmemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konveyörün mobil yürüme sistemi sayesinde insan gücüne ihtiyaç duyulmadan konumu değiştirilebilmekte ve bu hareket basit manevralarla çok yönlü sağlanabilmektedir. Ön ve arka tekerleklerin birbirinden bağımsız manevra kabiliyetine sahip olması sayesinde dar alanlarda pozisyon değişikliğine olanak sağlamakta ve tam manevra özelliği ile yengeç yürüyüşü gerçekleştirebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKERLEK NORMAL MANEVRA KONUMU

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKERLEK YENGEÇ YÜRÜYÜŞ KONUMU

Ürün çıkış tarafını (boşaltmada giriş) temsil eden ve yüksekliği ayarlanabilen konveyör kısmının makas sistemi ile donatılmış olması konveyör şasisinin burulmasını engellemekte ve daha kısa hidrolik silindir kullanımına olanak sağladığından düşük enerji ve hidrolik akışını yeterli kılmaktadır. Bu kısım isteğe bağlı olarak 9 m ye kadar yükselebilmektedir.

Birbirinden bağımsız direk akuple ve hızları değiştirilebilir motorlar sayesinde uzun ömürlü çalışma koşullarını garanti etmekte ve mükemmel bir doğrusallık sunabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Taşıma kapasitesi

100 kg/m

Bant hızı

0,4 - 1 m/sn (Ayarlanabilir inventör kontrollü)

Bant genişliği

0,4 - 0,8 m

Bant özelliği

PVC, Kauçuk (İsteğe bağlı)

Besleme yüksekliği

0,5 - 2,5 m (Hidrolik olarak ayarlanabilir)

Çıkış yüksekliği

1,2 - 9 m (Hidrolik olarak ayarlanabilir)

Yürüme sistemi ilerleme hızı

1 - 20 km/h (Kumanda kolu ile ayarlanabilir)

Şasi malzemesi

ST52-3 veya Paslanmaz çelik

Besleme konveyörü uzunluğu

4 m (İsteğe bağlı)

Çıkış konveyörü uzunluğu

12 m (İsteğe bağlı)

Motor güçleri

5,5 - 7,5 kW (Teknik gereksinimlere göre)